search
REKLAMA
News

BILL HADER inspirował się jednym z filmów Andrzeja Wajdy reżyserując “Barry’ego”. Aktor opowiada

Bill Hader przy “Barrym” miał okazję stanąć za kamerą.

Łukasz Budnik

29 kwietnia 2023

REKLAMA

Na HBO Max możemy oglądać finałowy sezon serialu Barry z Billem Haderem w roli tytułowej. Aktor zajmuje się także reżyserią odcinków, a w nowym wywiadzie z “Empire” mówi o swoich inspiracjach na tym polu – wśród nich znalazł się jeden z filmów Andrzeja Wajdy.

Zapytany o twórców i filmy, na których wzoruje się tworząc ambitne, kinowe wręcz odcinki, Hader odparł:

Przy okazji tego serialu w końcu miałem okazję podjąć się reżyserii, co zawsze chciałem zrobić. Lubiłem aktorstwo, ale najwięcej serca mam dla reżyserii i scenariusza. Jeśli chodzi o wpływy, to niektóre dostrzegałem dopiero, gdy obejrzałem gotowy odcinek, myśląc sobie np. “O tak, lubię braci Coen”. Finał drugiego sezonu skojarzył mi się z “Taksówkarzem”. Zbyt wiele razy widziałem ten film. Swojemu operatorowi pokazałem początek “Popiołu i diamentu” Andrzeja Wajdy, gdzie nie ma muzyki, tylko śpiew ptaków, a potem następuje eksplozja przemocy. Zazwyczaj kojarzy się takie sceny z trzęsącą się kamerą, w tym przypadku jednak wszystko jest spokojniejsze.

Odcinki Barry’ego możecie oglądać co poniedziałek na HBO Max. Oprócz Hadera, w serialu występują m.in. Sarah Goldberg, Stephen Root, Anthony Carrigan oraz Henry Winkler.

Cały film Wajdy obejrzycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA