search
REKLAMA
News

Co obejrzeć przed THE BATMAN? Scenarzysta filmu pisze o swoich inspiracjach

Łukasz Budnik

13 maja 2020

REKLAMA

The Batman to dziś jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji superbohaterskich. Od początku zapowiadano, że wizja Matta Reevesa skupi się na detektywistycznej stronie działalności Batmana. Słowa te zdaje się potwierdzać scenarzysta filmu, Mattson Tomlin, który niedawno podzielił się na Twitterze swoją inspiracją przy pisaniu.

Tomlin został zapytany przez fana, co stanowiło dla niego wzór podczas tworzenia scenariusza. Twórca odpisał, że nie może dodać więcej niż to, o czym mówił już Reeves, ale miał świetną wymówkę, żeby odświeżyć Batman: The Animated Series i potroić swoją kolekcję komiksów. Animowany serial, o którym wspomina Tomlin, emitowany był w latach 1992-1995 i do dziś uważany jest za jedną najlepszych produkcji związanych z Batmanem. To właśnie tam po raz pierwszy bohater przemówił głosem Kevina Conroya, a Joker – Marka Hamilla. W TAS po raz pierwszy zobaczyliśmy również Harley Quinn.

batman

Klimatem serial nawiązywał do oryginalnych komiksów z Batmanem, akcentując jego działania jako detektywa. Co ciekawe, Jeffrey Wright (wcielający się w komisarza Gordona) także informował niegdyś, że czyta klasyczne historie przygotowując się do swojej roli. Z kolei Andy Serkis – którego zobaczymy jako Alfreda – kilka dni temu mówił o tym, że film Reevesa będzie mroczny.

Wygląda na to, że w oczekiwaniu na The Batman warto nadrobić lub odświeżyć animowany serial, jak również zapoznać się ze starszymi komiksami, by przekonać się, w jakim tonie może być utrzymane dzieło Reevesa. Film ma trafić na ekrany 5 października 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA