search
REKLAMA
News

COLIN FARRELL i JUDE LAW mieli zagrać Batmana i Supermana. Jak wyglądałaby fabuła filmu?

Łukasz Budnik

13 maja 2020

REKLAMA

Choć Batman i Superman zostali stworzeni w latach trzydziestych ubiegłego wieku, to w filmie aktorskim spotkali się dopiero w 2016 roku, za sprawą Zacka Snydera i jego dzieła Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Produkcja podzieliła fanów i dziś przez wielu uważana jest raczej za zmarnowany potencjał. Co ciekawe, już niemal dwadzieścia lat temu planowano inny film z tymi postaciami.

Scenariusz produkcji pisał wówczas Akiva Goldsman, który w niedawnym wywiadzie opowiedział o tym, kto miał zagrać główne role i jaki był zarys fabuły.

Napisałem tę wersję Batman v Superman w okolicach 2001 lub 2002 roku, gdy Colin Farrell był obsadzony jako Batman, Jude Law jako Superman, a Wolfgang Petersen zajmował się reżyserią. Byliśmy na etapie przygotowań, a byłaby to najmroczniejsza rzecz, jaką widzieliście. Rozpoczynała się od pogrzebu Alfreda – później Bruce zakochałby się i porzucił bycie Batmanem. Joker zabiłby jego żonę, a następnie na jaw wyszłoby, że wszystko było kłamstwem – cała miłość została zaplanowana przez Jokera, aby złamać Bruce’a. W tamtym czasie można było przedstawiać takie historie w scenariuszu, ale trudno było je zrealizować – oczekiwania odbiorców były inne, niż bym sobie wyobrażał.

batman-v-superman

Goldsman porównał swój projekt do komiksu World’s Finest, zaznaczając, że byłaby to jego mroczna wersja i że całość mogłaby wyjść naprawdę dobrze. Jednocześnie dodał, że cieszy go porzucenie filmu o Supermanie z Nicolasem Cage’em w roli superbohatera, więc w tamtym czasie były zarówno zwycięstwa, jak i porażki.

Jak podobałaby wam się taka wersja filmu o Batmanie i Supermanie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA