search
REKLAMA
News

CLINT EASTWOOD mógł zagrać w “Szklanej pułapce”. Scenarzysta filmu zdradza powód odmowy aktora

Clint Eastwood był pierwszym aktorem, do którego skierowali się twórcy filmu.

Łukasz Budnik

25 lutego 2022

REKLAMA

Dziś trudno wyobrazić sobie w roli Johna McClane’a kogoś innego niż Bruce Willis, jednak propozycję zagrania tej postaci w Szklanej pułapce miał inny słynny aktor – Clint Eastwood. W rozmowie ze SlashFilm scenarzysta Jeb Stuart wyjawił, dlaczego Eastwood odmówił roli.

Stuart powiedział:

Na początku skierowali się do Clinta Eastwooda. Powiedział im, że nie rozumie humoru w scenariuszu. Dla mnie to był szok, bo to właśnie Eastwood jest jednym z niewielu aktorów, którzy mogliby zagrać takie kwestie, jak “Przyjedź do LA, będziesz się świetnie bawić”. Wszystkie te rzeczy. Był moją inspiracją.

Choć scenariusz był pisany z myślą o Eastwoodzie, wśród aktorów, którym proponowano rolę McClane’a, byli także Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford i Mel Gibson. Willis został ostatecznie obsadzony na tyle późno, że pierwsze plakaty filmu nie pokazywały jego wizerunku.

Szklana pułapka doczekała się czterech sequeli – ostatni trafił na ekrany w 2013 roku i spotkał się z negatywnym odbiorem ze strony widzów i krytyków. Przez jakiś czas były plany na kolejną część serii (która miała być prequelem), jednak na ten moment nie zapowiada się, by zostały zrealizowane.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA