search
REKLAMA
News

CLERKS – SPRZEDAWCY. Kevin Smith zapowiada trzecią część serii

Łukasz Budnik

2 października 2019

REKLAMA

W tym roku mija 25 lat od premiery pierwszej części filmu Clerks – sprzedawcy w reżyserii Kevina Smitha. Twórca opublikował na Facebooku zdjęcie z Jasonem Mewesem i Jeffem Andersonem, z którymi wystąpił w oryginale, i zapowiedział, że pracuje nad nowym scenariuszem zamknięcia trylogii. 

Smith napisał:

To będzie film, który podsumuje serię. Film o tym, jak nigdy nie jest za późno by zmienić swoje życie. O tym, jak trwająca dekady przyjaźń musi zmierzyć się z przyszłością.

Reżyser podkreślił, że nie użyje skryptu napisanego kilka lat wcześniej. Po raz pierwszy trzeci Sprzedawcy zostali zapowiedziani już w 2012 roku, wtedy jednak Smith miał kłopoty z zebraniem funduszy w budżecie, aż w końcu Jeff Anderson porzucił projekt. Jak widać, ku uciesze Smitha znów dał się przekonać do występu w filmie.

Poprzednia część serii miała premierę w roku 2006. To kolejny powrót Smitha – już wkrótce do kin trafi nowa odsłona przygód Jaya i Cichego Boba

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA