search
REKLAMA
News

CILLIAN MURPHY oficjalnie gwiazdą nowego filmu CHRISTOPHERA NOLANA. Poznaliśmy datę premiery

Cillian Murphy po raz kolejny nawiązuje współpracę z Nolanem.

Łukasz Budnik

9 października 2021

REKLAMA

We wrześniu do sieci trafiła informacja, że kolejne dzieło Christophera Nolana wyprodukuje Universal – po niemal 20 latach reżyser zerwał współpracę z Warner Bros. Przypomnijmy, że aktualnie Nolan planuje kolejną produkcję osadzoną w czasie drugiej wojny światowej; tym razem fabuła ma się skupiać na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. 

Tymczasem potwierdziły się doniesienia, że w Oppenheimera wcieli się Cillian Murphy. Produkcja Oppenheimera rozpocznie się na początku 2022 roku, a data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku. Nolan nakręci swoje widowisko kamerami IMAX. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie będą pracować operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Przypomnijmy, jakie warunki postawił Nolan Universalowi – zażądał gwarantowanej sumy 100 milionów dolarów budżetu na produkcję filmu oraz kolejnych 100 milionów na kampanię promocyjną. Poza tym, reżyser zażyczył sobie pełnej swobody przy pracy nad projektem, 20% zysków i gwarancji, że na trzy tygodnie przed i po premierze produkcji studio nie wpuści do kin żadnego innego tytułu. Ponadto reżyser chciał, żeby jego film miał zapewnione 100 dni dystrybucji w kinach na wyłączność. Universal przystał na te warunki właściwie od razu.

Zdjęcie główne: Deadline

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA