search
REKLAMA
News

CILLIAN MURPHY nie chciał czytać całego scenariusza filmu “Mroczny Rycerz powstaje”. Aktor tłumaczy

Cillian Murphy zagrał we wszystkich częściach trylogii “Mroczny Rycerz”.

Łukasz Budnik

10 maja 2023

REKLAMA

Już w lipcu zobaczymy Cillliana Murphy’ego w głównej roli w Oppenheimerze Christophera Nolana. To pierwszy raz, gdy Murphy wciela się w wiodącą postać w filmie brytyjskiego reżysera, jednak panowie mają za sobą już lata współpracy – wśród projektów, które razem zrealizowali, jest trylogia Mroczny Rycerz.

Murphy zagrał w filmach Jonathana Crane’a, znanego jako Strach na wróble; był głównym antagonistą filmu Batman – Początek, a w kolejnych odsłonach pojawił się gościnnie. W zamknięciu trylogii zaliczył cameo w scenie “sądu”, gdzie Crane pełnił rolę sędziego. Aktor w nowej rozmowie z Nolanem wspomina, że nie chciał czytać całego scenariusza do Mroczny Rycerz powstaje.

Zadzwoniłeś i spytałeś, czy chcę przeczytać scenariusz, a ja powiedziałem, że właściwie to nie. Chciałem, żebyś mi powiedział, co robię i jakie są moje motywacje, a potem po prostu chciałem obejrzeć film. Nie chciałem sobie tego psuć. Wpadłem jednego dnia na ten wspaniały plan, a potem czekałem na seans. Było warto.

Nolan dodał, że wygodne było to, że Crane cały czas żył w ramach trylogii i że mógł pojawiać się w kolejnych odsłonach. Reżyser uznał, że w świecie anarchii Jonathan Crane to ostatni sędzia, z którym chcielibyśmy się zetknąć.

Nim Murphy dostał rolę Crane’a, walczył w Batmanie – Początku o rolę tytułową. Ostatecznie wybrano Christiana Bale’a, ale jego przesłuchanie skłoniło Nolana do tego, żeby zaproponować mu rolę antagonisty. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA