search
REKLAMA
News

CILLIAN MURPHY jako J. Robert Oppenheimer na pierwszym zdjęciu z filmu CHRISTOPHERA NOLANA

“Oppenheimer” zadebiutuje 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

22 lutego 2022

Cillian Murphy J Robert Oppenheimer
REKLAMA

Christopher Nolan pracuje nad kolejną produkcją osadzoną w czasie drugiej wojny światowej. Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. 

W Oppenheimera wcieli się Cillian Murphy. Oprócz aktora na ekranie pojawi się Emily Blunt, która zagra Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka, a także Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie i Jack Quaid. Dziś poinformowano, że w filmie wystąpią również Kenneth Branagh i Alden Ehrenreich, znany m.in. z roli młodego Hana Solo. Dla Murphy’ego i Nolana to kolejny wspólny projekt, po trylogii o Batmanie, Incepcji oraz Dunkierce.

 

Poniżej pierwsze zdjęcie Murphy’ego w roli Oppenheimera:

oppenheimer murphy

Zdjęcia do filmu wystartowały. Nolan kręci swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie będą pracować operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA