search
REKLAMA
News

CHRISTOPHER NOLAN jest fanem serii SZYBCY I WŚCIEKLI. Wskazał ulubioną część

Łukasz Budnik

24 grudnia 2020

nolan diesel
REKLAMA

Choć Christopher Nolan często porusza w swoich filmach porusza ambitne zagadnienia związane z nauką i kosmosem, sam lubi się zrelaksować przy kinie czysto rozrywkowym. W jednym z wywiadów udzielonych w ostatnim czasie przyznał, że jest fanem serii Szybcy i wściekli, której pierwsza odsłona zawitała na ekrany w 2001 roku.

W rozmowie przeprowadzonej w ramach podcastu Happy Sad Confused, Nolan wypowiedział się na temat tego, którą część cyklu lubi najbardziej.

Jestem typem gościa, który ceni sobie oryginał, w tym przypadku w reżyserii Roba Cohena, ale mam ogromną słabość do “Tokyo Drift”. Kolejne odsłony w reżyserii Justina Lina były coraz większe i bardziej szalone, stały się czymś innym, ale wciąż są dobrą zabawą.

“Tokyo Drift”

Nolan dodał:

Wszyscy narzekają, że sequele mają większą skalę, ale my chcemy, żeby tak było. Nie mają być skromniejsze – nauczył się tego David Fincher przy okazji “Obcego 3”. Można tak zrobić, ale to nikogo nie ucieszy, choć ja osobiście uwielbiam ten film, dużo bardziej niż on sam.

Kolejna odsłona Szybkich i wściekłych zadebiutuje 28 maja 2021 roku. Po niej powstaną jeszcze dwie odsłony – wtedy cykl dobiegnie końca.

Którą część Szybkich i wściekłych lubicie najbardziej?

Zdjęcie: JoBlo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA