search
REKLAMA
News

CHRISTIAN BALE zagrałby Batmana po raz czwarty, ale pod jednym warunkiem

Christian Bale grał Batmana w latach 2005-2012.

Łukasz Budnik

27 czerwca 2022

mroczny rycerz powstaje
REKLAMA

W tym roku w kinach mogliśmy oglądać Batmana Matta Reevesa, pierwszy solowy film poświęcony tej postaci od czasu widowiska Mroczny Rycerz powstaje w reżyserii Christophera Nolana. Produkcja była zamknięciem trylogii, w której rolę Batmana grał Christian Bale. Aktor w nowym wywiadzie mówił o tym, że byłby skłonny wcielić się w tę postać po raz czwarty, ale pod jednym warunkiem.

Spytany, czy od czasu zakończenia trylogii ktokolwiek zgłaszał się do niego z takim pomysłem, aktor odparł:

Nie, nikt mi o tym nie wspominał. Czasem ludzie mówią mi, że słyszeli coś na temat złożonej mi oferty, a ja odpowiadam, że to dla mnie nowina. Miałem pakt z Chrisem Nolanem. Mówiliśmy, że zrobimy trzy filmy, a potem się rozejdziemy. Widzę to tak: jeśli Chris Nolan uznałby, że chce opowiedzieć jeszcze jedną historię i miałby życzenie, abym wziął w niej udział, zgodziłbym się.

mroczny rycerz

O tym, że Nolan planował zrobić jedynie trzy części, Bale opowiadał już w 2019 roku:

Chris zawsze mówił że jeśli będzie nam dane zrobić trzy części, na tym się skończy i odejdziemy. Studio pytało nas oczywiście, czy nie zrobimy “czwórki”. Odmówiłem, mówiąc, że musimy się trzymać marzenia Chrisa, którym zawsze była trylogia. Nie chciałem tego za bardzo rozciągać, był to też powód, dla którego odszedł sam Chris.

W tym samym wywiadzie Bale mówił o podobieństwach między Batmanem a Gorrem, w którego wciela się w MCU – o tym więcej tutaj. 

Thor: Miłość i grom trafi na ekrany 8 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA