search
REKLAMA
News

Podczas kręcenia “Forresta Gumpa” TOM HANKS uważał, że sceny na ławce są zbędne

Tom Hanks za rolę Forresta otrzymał Oscara.

Łukasz Budnik

27 czerwca 2022

REKLAMA

W kinach możemy oglądać Elvisa, gdzie jedną z głównych ról gra Tom Hanks. Aktor przy tej okazji udziela wywiadów, a w jednym z nich nawiązał do klasycznego filmu ze swoim udziałem – Forresta Gumpa, gdzie wcielił się w tytułową rolę.

Forreście Gumpie główny bohater opowiada historię swojego życia osobom, które siadają obok niego na ławce przystanku autobusowego. Dziś wizerunek Forresta na ławce jednoznacznie kojarzy się z filmem w reżyserii Roberta Zemeckisa, ale sam Hanks nie uważał, że będą to potrzebne fragmenty.

Wszystkie te sceny kręcone na ławce były swoistą paszą dla narracji. Powiedziałem do Boba: “Czy ktokolwiek zainteresuje się gościem siedzącym na ławce? Co to w ogóle jest? Nikt nie wie, co jest w pudełku…”. Ostatecznie to nakręciliśmy. 13 stron dialogu, który musieliśmy zrealizować w półtora dnia. (…) Bob mówił, że to grząski grunt i nigdy nie wiadomo, co najbardziej zapamiętają widzowie. Okazało się, że właśnie to.

Hanks za rolę Forresta otrzymał Oscara, a sam film zdobył łącznie sześć statuetek, w tym także dla najlepszej produkcji roku. Nagrodzony został także scenariusz.

Elvisie Hanks wciela się w menedżera Elvisa Presleya, pułkownika Toma Parkera.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA