search
REKLAMA
News

Christian Bale nie wiedział, że za sprawą “Thora: Miłości i gromu” dołączył do MCU. “Co zrobiłem?”

Christian Bale wciela się w antagonistę, Gorra.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2022

gorr 2
REKLAMA

Przy okazji zbliżającej się premiery filmu Thor: Miłość i grom, dużo uwagi poświęca się Gorrowi granemu przez Christiana Bale’a. Taika Waititi twierdzi, że jego zdaniem aktor kreuje jednego z najlepszych złoczyńców jakich miał Marvela. Teraz na temat swojej postaci wypowiedział się sam Bale, przy okazji mówiąc o okolicznościach dołączenia do obsady filmu.

W rozmowie z Total Film Bale przyznał, że w ogóle nie zastanawiał się nad przyjęciem roli Gorra, ale zdziwił się tym, co przeczytał później na swój temat.

[Odmowa] nawet nie przeszła mi przez myśl. Później czytałem, że ludzie piszą: “Spójrzcie! Dołączył do MCU!”, a ja myślałem sobie: “Co zrobiłem? Gówno, nie dołączyłem, dziękuję bardzo.” MCU? Musiałem pytać, co to jest.

Bale dodał, że popełnił błąd wyszukując Gorra w Google, jako że antagonista ten “ciągle biega w stringach”. Aktor uznał, że nie jest odpowiednią osobą do zaprezentowania takiego wizerunku, jednak Taika Waititi prędko zapewnił go, że na ekranie będzie się prezentować inaczej. Mówiąc o swoich inspiracjach, Bale wymienił postać Nosferatu oraz piosenki Kate Bush i Aphex Twin.

gorr 3

W komiksach Gorr to mieszkaniec plemienia na nienazwanej planecie, który po śmierci rodziny uznaje, że bóstwa nie istnieją, a w efekcie zostaje wygnany z plemienia i skazany na tułaczkę po pustyni. To właśnie tam jest świadkiem bitwy między dwoma bóstwami – jednym z nich jest Knull. Wiedza, że bogowie są prawdziwi i nie ochronili jego rodziny, napełnia go furią; Gorr postanawia zabić każdego boga. W filmie zmierzą się z nim Thor, Walkiria, Korg oraz Potężna Thor – Jane Foster, którą po raz kolejny zagrała Natalie Portman.

Thor: Miłość i grom zadebiutuje 8 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA