search
REKLAMA
News

Cezary Pazura potwierdził, że trwają prace nad KILEREM 3. Twórców zainspirował “Top Gun: Maverick”

Pierwszy “Kiler” zadebiutował w 1997 roku.

Łukasz Budnik

14 listopada 2022

REKLAMA

Od czasu do czasu powraca temat Kilera 3, który miałby być kontynuacją słynnych polskich komedii Juliusza Machulskiego z 1997 i 1999 roku. W nowym wywiadzie z portalem Wirtualna Polska Cezary Pazura potwierdził, że trwają rozmowy na temat scenariusza. 

Aktor przyznał, że filmowcy wzięli się do pracy zainspirowani sukcesem filmu Top Gun: Maverick i mają już pomysł na nową część. Pazura przyznał, że Kiler 3 musiałby być nowym, nowoczesnym filmem i odmiennym od oryginału (podobnie jak Maverick w stosunku do części pierwszej). Aktor mówi, że jego bohater musi być jednocześnie tą samą i inną postacią.

Pazura w wywiadzie dodał też, że Juliusz Machulski wspiera projekt, ale nie chce go reżyserować.

Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem.

Na ten moment nie wiadomo, którzy aktorzy z poprzednich odsłon mieliby powrócić oprócz Pazury. Pod znakiem zapytania stoi przede wszystkim udział Janusza Rewińskiego, który grał “Siarę” w dwóch częściach – dziś Rewiński nie udziela się już publicznie i nie grywa w filmach.

Pierwszy Kiler był w latach 90. ogromnym sukcesem frekwencyjnym – zobaczyło go ponad 2 miliony widzów.

Czekamy na dalsze szczegóły.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA