search
REKLAMA
News

CARRIE-ANNE MOSS i KEANU REEVES zachwycają się scenariuszem MATRIXA 4

Łukasz Budnik

8 czerwca 2020

REKLAMA

Zanim świat kina został zamrożony przez pandemię koronawirusa, trwały prace nad nowym Matriksem. Czwartą odsłonę serii science fiction wyreżyseruje Lana Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). Aktorzy w wywiadzie udzielonym magazynowi Empire opowiedzieli o tym, jakie wrażenie zrobił na nich skrypt napisany przez Wachowską oraz Davida Mitchella i Aleksandara Hemona.

Moss stwierdziła:

Nigdy nie sądziłam, że to się wydarzy – w ogóle o tym nie myślałam. Kiedy dostałam scenariusz i zobaczyłam jego głębię, spójność i artyzm, jaki można sobie tylko wyobrazić, pomyślałam, że to dar. To było bardzo ekscytujące.

Pochwał nie szczędził też Reeves, który wskazał scenariusz jako powód, dla którego w ogóle zdecydował się wziąć udział w projekcie.

Lana Wachowski napisała piękny scenariusz i wspaniałą historię, która do mnie trafiła. To wystarczyło, by to zrobić. Wspaniale znów z nią pracować, to coś wyjątkowego. Myślę, że ta opowieść ma do przekazania istotne rzeczy i że może nas posilić.

W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Okaże się, czy zaplanowana wcześniej na 21 maja 2021 premiera ulegnie zmianie. Na ten moment przedstawiciele studia Warner Bros. chcą, aby ekipa wróciła na plan na początku lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA