search
REKLAMA
News

Caleb McLaughlin ze STRANGER THINGS mówi o rasizmie ze strony fanów. “Dlaczego to mnie lubią najmniej?”

Odtwórca roli Lucasa w “Stranger Things” opowiedział o tym, jakich zachowań fanów doświadczył.

Łukasz Budnik

28 września 2022

caleb
REKLAMA

W głównej obsadzie Stranger Things od pierwszego sezonu występuje Caleb McLaughlin, który wciela się w Lucasa. Aktor brał ostatnio udział w belgijskim Comic Conie, gdzie opowiedział o tym, jak inaczej niż reszta obsady jest odbierany przez fanów.

McLaughlin stwierdził:

Dlaczego to mnie lubią najmniej? Mam najmniej obserwujących? Podobnie jak inni, jestem w tym serialu od pierwszego sezonu. (…) Gdy byłem dzieckiem, na pewno się to na mnie odbiło. Podczas mojego pierwszego Comic-Conu ludzie nie stali w kolejce do mnie, bo jestem czarny. Ktoś powiedział, że nie chce stać w mojej kolejce, bo byłem niemiły dla Jedenastki.

Aktor dodał:

Moi rodzice mówili, że to smutna prawda, ale to dlatego, że jestem czarnym dzieckiem w serialu. Pomyślałem, że to szalone, że ponieważ urodziłem się z tą piękną czekoladową skórą nie jestem powszechnie uwielbiany. Dlatego chcę dzielić się miłością i pozytywami; nie chcę dawać nienawiści tym, którzy dają ją mnie.

McLaughlin przy innej okazji mówił o tym, że ludzie nie dostrzegają, że Lucas w serialu może przeżywać traumę z powodu traktowania go przez innych ze względu na kolor skóry (“Brat jego dziewczyny nie lubił go za bycie czarnym, a w pierwszym sezonie nabijano się z jego rasy”).

Stranger Things powróci z piątym, ostatnim sezonem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA