search
REKLAMA
News

Cailee Spaeny i Jacob Elordi w zwiastunie filmu PRISCILLA Sofii Coppoli

“Priscilla” powstała dla studia A24.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2023

REKLAMA

W zeszłym roku na ekranach kin oglądać mogliśmy Elvisa Baza Luhrmanna, a już teraz na premierę czeka kolejny projekt, w którym zobaczymy słynnego wokalistę. Tym razem będzie to produkcja poświęcona Priscilli Ann Presley, która była jego żoną. Film wyreżyserowała Sofia Coppola (Między słowami), która napisała też scenariusz.

W roli Priscilli Presley zobaczymy Cailee Spaeny, a w Elvisa wciela się Jacob Elordi, najlepiej znany z serii The Kissing Booth oraz serialu Euforia. Film Coppoli oparty jest na książce “Elvis and Me” autorstwa samej Priscilli, która miała 14 lat, gdy poznała przyszłego męża (wówczas dwudziestotrzyletniego). Było to w 1959 roku, a ślub wzięli osiem lat później. Doczekali się jednego dziecka, Lisy Marie Presley. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. Po śmierci Elvisa, Priscilla doprowadziła do tego, żeby posiadłość, w której zamieszkiwali, Graceland, stała się atrakcją turystyczną.

Poniżej zwiastun filmu:

 

 

 

 

 

Tworząc film, Coppola działa wraz ze stałymi współpracownikami, Philippe Le Sourdem, Stacey Battat, Sarah Flack i Tamarą Deverell. Priscilla powstaje dla studia A24. Na ten moment nie wiemy nic o dacie premiery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA