search
REKLAMA
News

BRUCE LEE mówi o kung fu w archiwalnym wywiadzie z planu “Zielonego szerszenia”

Bruce Lee wystąpił w jednym sezonie serialu “Zielony szerszeń”, który zadebiutował w 1966 roku.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2022

bruce lee 1
REKLAMA

Zanim Bruce Lee stał się prawdziwą gwiazdą filmów sztuk walki, występował w serialu stacji ABC pt. Zielony szerszeń. Emitowana w latach 1966-1967 produkcja doczekała się tylko jednego sezonu, ale pozwoliła Lee zdobyć popularność, w czym pomogła też późniejsza emisja serialu w Hongkongu. W sieci zostało opublikowane archiwalne nagranie z planu Zielonego szerszenia, dzięki któremu możemy zapoznać się z wywiadem z Lee.

Aktor, który w momencie premiery serialu miał 26 lat, opowiada w rozmowie z dziennikarzem o kung fu i mówi, że to chińska sztuka walki z której wywodzą się karate i jujitsu oraz że uczą jej w szkole w Oakland. Zarejestrowano też, jak aktor jeździ na rowerze. Nagranie zobaczycie na oficjalnym profilu na Twitterze, prowadzonym przez jego córkę Shannon:

Bruce’a Lee z czasów Zielonego szerszenia pokazał Quentin Tarantino w swoim filmie Pewnego razu… w Hollywood. Scena wzbudziła kontrowersje ze względu na to, w jaki sposób reżyser przedstawił Lee; według córki gwiazdy, ekranowy Bruce nie miał nic wspólnego z prawdziwym i takie zobrazowanie jego postaci było krzywdzące.

Lee karierę filmową na dobre rozpoczął w 1971 roku – to wtedy zagrał główną rolę w filmie Wielki szef. Niestety, zmarł już dwa lata później.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA