search
REKLAMA
News

BRIDGERTONOWIE pokonali WIEDŹMINA. Są najpopularniejszym serialem Netflixa

Łukasz Budnik

28 stycznia 2021

REKLAMA

Od grudnia 2019 roku Wiedźmin trzymał rekord najpopularniejszego serialu Netflixa, w końcu musiał jednak ustąpić – pokonali go Bridgertonowie, produkcja Shondy Rhimes oparta na powieści Julii Quinn. 

Netflix ogłosił, że pierwszy sezon serialu obejrzano w 82 milionach gospodarstw domowych w ciągu 28 dni od premiery (to 41% procent wszystkich użytkowników serwisu). Dla porównania, Wiedźmina obejrzano po premiera w 76 milionach domów, a liczba wszystkich subskrybentów wynosiła wówczas 167 milionów. Sukces Bridgertonów przekroczył nawet oczekiwania samego Netflixa, który po 10 dniach od premiery prognozował, że po miesiącu liczba użytkowników sięgających po serial zatrzyma się na 63 mln.

To kolejny ogromny sukces platformy – w ostatnich miesiącach mogli pochwalić się też 70 milionami widzów serialu Lupin oraz 62 milionami subskrybentów oglądających Gambit królowej. Wynik Bridgertonów zaowocował oczywiście zamówieniem drugiego sezonu produkcji – prace nad nim mają rozpocząć się wiosną, a kolejnych odcinków doczekamy się być może nawet pod koniec 2021. W obsadzie pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu.

Przypomnijmy, że popularność serialu miała rozmaity efekt – w zeszłym tygodniu Netflix reagował, gdy na stronach pornograficznych zaczęły pojawiać się sceny seksu z ich produkcji. 

Czy wy także macie już za sobą seans Bridgertonów?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA