search
REKLAMA
News

BRENDAN FRASER otrzymał kolejne owacje na stojąco za występ w “The Whale”. Jest nagranie

Brendan Fraser zdobył powszechne uznanie za swoją rolę.

Łukasz Budnik

12 października 2022

Wieloryb Brendan Fraser The Whale 1
REKLAMA

Po pięciu latach od mother! Darren Aronofsky powrócił w tym roku z nowym filmem – The Whale, opartym na sztuce Samuela D. Huntera. Film zadebiutował na festiwalu w Wenecji, a teraz jest pokazywany na kolejnych – ostatnio w Londynie.

Produkowany przez A24 film opowiada historię nauczyciela angielskiego (w tej roli Brendan Fraser), który zmaga się z otyłością – waży 272 kg – i próbuje na nowo nawiązać więź ze swoją nastoletnią córką. W 2021 roku Fraser opowiadał w wywiadzie, że The Whale jest czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy, a jego charakteryzacja i kostiumy z pewnością na długo zostaną w pamięci widzów. Z kolei Hunter, który napisał także scenariusz do filmu, nazwał tę historię bardzo osobistą i wyraził radość, że dotrze ona do szerszego grona. Film otrzymał kategorię R.

Po nowojorskim pokazie Fraser otrzymał od widzów owacje na stojąco (podobna sytuacja przydarzyła się w Wenecji). O aktorze już teraz mówi się w kontekście nominacji do Oscara. Fraser podczas kręcenia filmu codziennie spędzał nawet sześć godzin na fotelu do charakteryzacji. Potem mówił, że nakładane na niego warstwy były niekomfortowe do noszenia. W pojawiających się recenzjach krytycy wskazują, że to właśnie Fraser jest najlepszym elementem The Whale.

Nagrania z reakcją aktora po pokazie w Londynie zobaczycie poniżej:

Frasera w najbliższym czasie będzie można obejrzeć także w Killers of the Flower Moon Martina Scorsesego. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA