search
REKLAMA
News

BLADE z MCU stracił reżysera. Mahershala Ali jest ponoć sfrustrowany procesem powstawania filmu

“Blade” ma trafić do kin w listopadzie 2023 roku.

Łukasz Budnik

28 września 2022

blade mcu
REKLAMA

Na 3 listopada 2023 roku zaplanowana jest premiera filmu Blade należącego do MCU, w którym rolę tytułową zagra Mahershala Ali. Widowisko miał wyreżyserować Bassam Tariq, zatrudniony w lipcu zeszłego roku, jednak media poinformowały dziś, że zrezygnował z tego stanowiska.

Jako powód podano konflikt harmonogramów. Tariq nie opuszcza projektu całkowicie – będzie pełnić funkcję producenta wykonawczego. Rezygnacja Tariqa ze stanowiska reżysera nastąpiła zaledwie kilka tygodni przez planowym rozpoczęciem zdjęć. Wraz z oficjalnymi newsami o odejściu Tariqa, do sieci zaczęły trafiać pogłoski na temat tego, że prace nad Blade’em nie przebiegają zgodnie z planem.

Dziennikarz Jeff Sneider napisał na Twitterze:

Mówi się, że obecnie scenariusz BLADE’A ma około 90 stron, w tym DWIE sceny akcji (bez wyrazu). Mahershala jest podobno sfrustrowany całym procesem. Feige [Kevin, prezes Marvel Studios] podobno ma za dużo projektów na głowie. To mówią mi moje źródła.

logo blade

Studio już teraz ma szukać nowego reżysera, ale niejasne jest, że czy zdecyduje się na przesunięcie zdjęć, czy będzie chciało zdążyć do planowanego wcześniej terminu.

Ali jako Blade zaliczył w MCU głosowe cameo w scenie po napisach z Eternals.

zdjęcie główne: fanowska grafika

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA