search
REKLAMA
News

BILL MURRAY został oskarżony o niewłaściwe zachowanie na planie nowego filmu. Wstrzymano zdjęcia

Bill Murray występuje w filmie, który reżyseruje Aziz Ansari.

Łukasz Budnik

22 kwietnia 2022

murray
REKLAMA

Aziz Ansari od 28 marca pracował na planie filmu Being Mortal, swojego debiutu reżyserskiego, do którego stworzył także scenariusz (aktor pojawi się też w jednej z ról). Film oparty został na książce Being Mortal: Medicine and What Matters in the End, autorstwa amerykańskiego autora Atula Gawande. Do sieci trafiła informacja, że Searchlight Pictures zawiesiło prace na planie.

Powodem takiej sytuacji jest skarga na Billa Murraya, która wpłynęła w zeszłym tygodniu. Najpierw prace zostały przerwane na kilka dni, teraz zaś zostały całkowicie zawieszone, aby przeprowadzić śledztwo (Ansariemu udało się ponoć nakręcić około połowę materiału). Ani Ansari, ani występujący w filmie Seth Rogen nie zostali wymienieni w skardze. Szczegóły na temat zachowania Murraya nie zostały ujawnione; od trwającego postępowania będzie zapewne zależeć udział aktora w filmie. Data premiery filmu została ustalona na 2023 rok. Nie wiadomo, czy śledztwo spowoduje, że zostanie przesunięta.

olivekitteridge101jpg

Murray już od lat ma reputację aktora, z którym trudno się pracuje. Harold Ramis, przyjaciel aktora, nazwał go kiedyś “irracjonalnie wrednym”, a Richard Dreyfuss “pijanym tyranem”. Słynny jest też incydent, gdy Murray doprowadził Lucy Liu do płaczu na planie Aniołków Charliego, według relacji z planu słowami, że jest aktorką na poziomie telewizyjnym.

Czekamy na informacje dotyczące postępowania. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA