search
REKLAMA
News

BENEDICT CUMBERBATCH zagra DOKTORA STRANGE’A w trzecim SPIDER-MANIE z Tomem Hollandem

Łukasz Budnik

8 października 2020

REKLAMA

Kilka dni temu dotarły do nas zaskakujące wieści dotyczące trzeciej odsłony Spider-Mana z kinowego uniwersum Marvela. Dowiedzieliśmy się, że Jamie Foxx powtórzy w nim rolę Electro, jednego z klasycznych złoczyńców ze świata Człowieka-Pająka. Przypomnijmy, że Foxx wcielał się w tę postać w innej inkarnacji przygód Spider-Mana – The Amazing Spider-Man 2 z 2014, w którym tytułową rolę grał Andrew Garfield.

Powrót Foxxa nie jest pierwszym przypadkiem, gdy w MCU pojawia się postać z poprzednich filmowych wersji przygód Spider-Mana – w scenie po napisach w Daleko od domu swoją rolę J. Jonaha Jamesona powtórzył J.K. Simmons, który wcielał się w tę postać w trylogii Sama Raimiego. Z kolei w produkowanym przez Sony Morbiusie ujrzymy Sępa w wykonaniu Michaela Keatona, który grał już tę w rolę w Spider-Man: Homecoming. Fani zastanawiają się, czy włodarze MCU planują w ramach multiwersum połączyć ze sobą wszystkie dotychczasowe inkarnacje Spider-Mana. Może to potwierdzać kolejna wieść dotycząca filmu – “The Hollywood Reporter” poinformowało, że rolę Doktora Strange’a powtórzy Benedict Cumberbatch. Mag ma być mentorem Spider-Mana. Postać Cumberbatcha pojawi się także w swoim własnym widowisku, Doctor Strange in the Multiverse of Madness – tu sam tytuł sugeruje, że zobaczymy różne rzeczywistości, niewykluczone więc, że namiastkę tego dostaniemy już w Spider-Manie.  

Poza Foxxem, Cumberbatchem i Hollandem, w Spider-Manie 3 (wciąż nie znamy oficjalnego tytułu) powrócić mają Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon i Tony Revolori.

Spider-Man 3 ma trafić do kin 17 grudnia 2021 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA