search
REKLAMA
News

Barry Keoghan został Jokerem z BATMANA, choć walczył o rolę Riddlera. Nagranie z przesłuchania

Barry Keoghan zaliczył w filmie cameo jako Joker.

Łukasz Budnik

4 października 2022

keoghan riddler
REKLAMA

Choć w Batmanie Matta Reevesa głównym złoczyńcą był Riddler w wykonaniu Paula Dano, na ekranie mignął też Joker w interpretacji Barry’ego Keoghana. Dłuższa, usunięta z ostatecznego montażu scena ze słynnym antagonistą trafiła później na YouTube, dzięki czemu mogliśmy przekonać się, jak Keoghan wypada jako Joker.

Tymczasem do sieci trafiło nagranie z Keoghanem jako Riddlerem – to właśnie o tę rolę walczył pierwotnie aktor, a w ramach castingu postanowił pokazać materiał, na którym odwołuje się do słynnej Mechanicznej pomarańczy Kubricka. Z Riddlerem się nie udało, za to właśnie to nagranie miało mu zagwarantować rolę Jokera. Zobaczycie je poniżej:

Reżyser Matt Reeves tłumaczył, dlaczego dłuższa scena z Jokerem Keoghana została wycięta z filmu.

Nikt nie kazał mi jej wycinać, ale uznałem, że jest niepotrzebna. Mamy już świetną scenę z tym samym więźniem. Była scena w której Batman, który otrzymuje liściki od Riddlera i zastanawia się, dlaczego jest ich adresatem, udaje się, aby sprofilować ten rodzaj seryjnego mordercy. Widzimy go, jak spotyka się z kimś, kto sam jest seryjnym mordercą. (…) Wiemy, kto to jest, ale to jeszcze nie jest ta postać w jej ostatecznym kształcie.

Tutaj przeczytacie rozważania na temat tego, czy Joker powinien pojawić się w sequelu Batmana

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA