search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY o ewentualnym drugim sezonie GAMBITU KRÓLOWEJ: “Nigdy nie mów nigdy”

Łukasz Budnik

7 lutego 2021

REKLAMA

Gambit królowej, serialowa adaptacja powieści Waltera Tevisa z 1983 roku, jest dziś jedną z najlepiej ocenianych produkcji na Netfliksie. Anya Taylor-Joy wciela się w Beth Harmon, genialną szachistkę, która pnie się na szczyt, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem. Rolę jej największego przeciwnika, Rosjanina Borgova, gra nasz rodak – Marcin Dorociński. 

Stworzona przez Scotta Franka produkcja pobiła w zeszłym roku rekord w kategorii najchętniej oglądanego fabularnego serialu limitowanego w serwisie. Według Netflixa w ciągu 28 dni Gambit królowej obejrzano w 62 milionach gospodarstw domowych. W 92 krajach produkcja znalazła się w dziesiątce najchętniej oglądanych, a w 63 zajęła pierwsze miejsce. Sama powieść Waltera Tevisa wzbudzała po premierze takie zainteresowanie, że trafiła na listę bestsellerów New York Times, a ponadto coraz więcej ludzi sięgało po same szachy. Popularność serialu szła w parze z doskonałymi opiniami ze strony widzów i krytyków. W nowym wywiadzie z Deadline, Anya Taylor-Joy opowiedziała, czy według niej możliwe jest powstanie drugiego sezonu serialu i o czym mógłby opowiadać.

To niewiarygodne i wspaniałe, że ludzie chcą drugiego sezonu. Nigdy o tym nie myśleliśmy, ale nigdy nie mów “nigdy” w Hollywood. Byłoby bardzo ciekawe zobaczyć, jaka byłaby Beth jako matka, teraz, gdy jest już trzeźwa i bardziej świadoma swoich demonów, które ściągały ją na dno.

Taylor-Joy wypowiedziała się również na temat tego, dlaczego Gambit królowej stał się według niej aż takim hitem.

Jest coś w postaci, której największym wrogiem jest ona sama. Myślę że wszyscy w zamknięciu mierzymy się ze sobą w większym stopniu, niż dotychczas, bo wcześniej ciągle coś na rozpraszało. Będąc zamkniętym, nie można daleko od siebie uciec. (…) Serial ma również wspaniałe przesłanie: nawet jeśli jesteś genialny, wciąż możesz potrzebować pomocy. Lepiej działa się ze wsparciem, a Beth w końcu zauważa piękno wsparcia, które dostaje ona sama.

Anya Taylor-Joy za swoją pracę przy Gambicie królowej została uhonorowana nominacjami do Złotego Globu oraz nagrody SAG.

Chcielibyście zobaczyć drugi sezon Gambitu królowej? Zapraszamy do lektury tekstu o ukrytych detalach z serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA