search
REKLAMA
News

Nie żyje KRZYSZTOF KOWALEWSKI. Słynny aktor miał 83 lata

Łukasz Budnik

6 lutego 2021

REKLAMA

Jak poinformował na Facebooku profesor Jan Hartman, w wieku 83 lat zmarł Krzysztof Kowalewski, słynny aktor znany między innymi z występów u Stanisława Barei. Informację o śmierci potwierdził portal Onet.pl po konsultacji z bliską rodziną aktora.

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 w Warszawie, a w 1960 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W tym samym roku zaliczył debiut filmowy w Krzyżakach, choć jedynie w roli epizodycznej. Rok później pojawił się na deskach Teatru Dramatycznego. W kolejnych latach był aktorem teatrów teatrów: Klasycznego, Dramatycznego, Polskiego, Studenckiego Teatru Satyryków, Rozmaitości, Kwadrat oraz Teatru Współczesnego w Warszawie (od 1977).

Na ekranie oglądaliśmy go w takich produkcjach, jak Potop, Nie ma róży bez ogniaCzterdziestolatek, Miś, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Janka, W pustyni i w puszczy, Daleko od noszy, Ogniem i mieczem i wielu innych. Udzielał się też w dubbingu.

Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Żegnamy.
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA