search
REKLAMA
News

Amy Adams nie boi się ostrych przedmiotów – HBO szykuje nowy serial!

Jakub Piwoński

19 stycznia 2017

REKLAMA

Amy Adams to z pewnością jedna z tych aktorek, które bardzo uważnie dobierają sobie role. Obecnie trwa jej pięć minut, co aktorka skrzętnie wykorzystuje. Obecnie jest zaangażowana w promocyjny objazd Nowego początku w ramach sezonu nagród, ale już teraz wiadomo, na plan jakiego projektu aktorka wejdzie w marcu tego roku. Co ciekawe, będzie to serial HBO.

Szykowana jest bowiem kolejna adaptacja prozy Gillian Flynn – popularnej w Stanach pisarki, specjalizującej się w thrillerach, w Polsce najlepiej kojarzonej dzięki filmowi Davida Finchera Zaginiona dziewczyna. Wybitny thriller z 2014 roku, traktujący o małżeńskim kryzysie, opierał się właśnie na prozie Flynn. W szykowanej dla HBO nowej telewizyjnej serii na warsztat ma zostać wzięta powieść Ostre przedmioty (Sharp Objects). Co ciekawe, najpierw w grę wchodziła adaptacja filmowa. Dopiero później autorka razem z właścicielami praw do książki (firma Entertainment One) złożyli propozycję HBO.

Powieść opowiada historię reporterki, która świeżo po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego musi wrócić do swego rodzinnego miasta, by wykonać nowe zlecenie. Ktoś bowiem tuszuje morderstwo dwóch młodych dziewczyn. Rozwikłanie zagadki nie będzie jednak łatwe – bohaterka będzie musiała zmierzyć się z trawiącymi jej duszę demonami przeszłości.

Oprócz tego, że główna rola w nowej, ośmioodcinkowej serii HBO przypadnie Amy Adams, co powinno wystarczyć za rekomendację, bardzo interesująca jest także osoba reżysera projektu. Będzie nim Jean-Marc Vallée, twórca takich oscarowych filmów, jak Witaj w klubie czy Dzika droga. Ostatnio twórca brał także udział w tworzeniu innego telewizyjnego showBig Little Lies. Angaż reżysera do nowej serii HBO z Amy Adams wziął się z tego, że dwójka artystów razem przygotowywała ostatnio filmową biografie Janis Joplin. Jak wiadomo jednak z ostatniej chwili – projekt nie dostał ostatecznie zielonego światła. Ale współpraca nie wygasła, aktorka i reżyser przeniosą swoją energię na inny plan. Jean-Marc Vallée tak komentuje sprawę:

[quote]Pracowałem z Amy Adams przy filmie o Janis Joplin, którego jednak nie nakręcimy, a ona zaprosiła mnie do zabawy w swojej nowej piaskownicy, przy realizacji serialu telewizyjnego.[/quote]

Cóż, pozostaje tylko życzyć im powodzenia. Zdjęcia do Sharp Objects rozpoczną się dokładnie 6 marca. Serial wyemitowany zostanie w roku 2018.

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA