search
REKLAMA
News

MEL GIBSON zapowiedział, że to on wyreżyseruje ZABÓJCZĄ BROŃ 5

Mel Gibson wystąpił we wszystkich dotychczasowych częściach cyklu.

Łukasz Budnik

15 listopada 2021

REKLAMA

W zeszłym roku do sieci trafiła informacja, że temat Zabójczej broni 5 jest wciąż otwarty, a nad scenariuszem pracuje Richard Donner, twórca wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu. Reżyser zmarł niestety w lipcu tego roku, jednak wygląda na to, że kolejna część serii mimo to może zostać zrealizowana.

Kilka dni temu w Londynie odbyło się spotkanie Mela Gibsona z fanami, na którym aktor zapowiedział, że sam zajmie się reżyserią “piątki”. Oto dokładny cytat:

Człowiek, który wyreżyserował wszystkie “Zabójcze bronie”, Richard Donner, był kimś wielkim. Pracował nad scenariuszem i zaszedł z nim całkiem daleko. Pewnego dnia powiedział, że jeśli umrze, to ja go zastąpię. Kazałem mu się przymknąć, ale faktycznie odszedł. Poprosił mnie, żebym to zrobił, a ja wówczas nic nie powiedziałem. Zapowiedział to żonie, studiu i producentowi. Zatem to ja wyreżyseruję część piątą.

Słowa Gibsona nie zostały póki co potwierdzone przez studio. Aktor miałby też powrócić w głównej roli, a prace ponoć ruszą w 2022 roku.

O wczesnej fazie realizacji Zabójczej broni 5 mówiło się już w 2007 roku, choć szczegóły zaczęły pojawiać się dopiero dziesięć lat później. W 2017 roku Donner zapowiedział, że Gibson i Danny Glover są chętni na powrót, a akcja nowej części ma dziać się w czasach współczesnych.

Chcielibyście zobaczyć Zabójczą broń 5?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA