Amazon da nam serial na bazie twórczości Philipa K. Dicka! Znamy pierwszego aktora!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Dopiero informowaliśmy was o zbliżającym się serialu Castle Rock – produkcji osadzonej w świecie Stephena Kinga, a już wiemy o kolejnym serialowym projekcie, w całości opartym na twórczości równie słynnego pisarza. O kogo chodzi? O Philipa K. Dicka. Amazon właśnie zamówił dziesięcioodcinkowy serial, oparty na twórczości kultowego pisarza science fiction.

Powiedzmy to sobie wprost – Philip K. Dick to jeden z najbardziej charakterystycznych i wpływowych pisarzy literatury science fiction, utożsamiany z nurtem postmodernizmu. Choć autor nie żyje od ’82 roku, jego popularność i siła oddziaływania mają się wciąż bardzo dobrze. Jego twórczość ze skutkiem lepszym (Łowca androidów, Pamięć absolutna) i gorszym (Władcy umysłów, Next) była przenoszona na ekrany kinowe.

Teraz najwyraźniej przyszedł czas na ofensywę serialową. Szlak przetarł dobrze przyjęty The Man in the High Castle, którego trzeci sezon będziemy mieli okazją obejrzeć w tym roku. Nowy twór będzie miał jednak zgoła inną strukturę, gdyż jako serial antologiczny, będzie w każdym odcinku prezentował zamkniętą historię, zaczerpniętą ze świata Philipa K. Dicka. Tytuł projektu brzmi Philip K. Dick’s Electric Dreams, i ma on oczywiście wprost odnosić się do najsłynniejszej powieści autora, mianowicie Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?, na kanwie której powstał film Łowca androidów.

Ronald D. Moore, znany m.in. z pracy nad seriami Battlestar Galactica i Star Trek, będzie jednym ze scenarzystów i producentów Philip K. Dick’s Electric Dreams. Wśród osób odpowiedzialnych za projekt, znaleźć możemy następujące nazwiska scenarzystów: Michael Dinner (Justfield), Tony Grisoni (Młody papież), Matthew Graham (Doctor Who), David Farr (Nocny recepcjonista) i Travis Beacham (Pacific Rim). Najciekawiej jednak wypada obecność pierwszej pewnej gwiazdy zaangażowanej do obsady. W jednym z epizodów wystąpi Bryan Cranston. Aktor będzie także producentem wykonawczym projektu.

Póki co nieznana jest data premiery serialu inspirowanego twórczością Philipa K. Dicka. Jedno jest jednak pewne – produkcja będzie się z pewnością cieszyć dużym zainteresowaniem, biorąc pod uwagę fakt istnienia silnego zaplecza fanów autora. Czekamy zatem na więcej szczegółów.

Ostatnio dodane