search
REKLAMA
News

Alfred i Pingwin wybrani? COLIN FARRELL i ANDY SERKIS negocjują role w THE BATMAN

Łukasz Budnik

6 listopada 2019

REKLAMA

Powiększa się obsada The Batman. W widowisku Matta Reevesa na pewno zobaczymy Roberta Pattinsona, Zoë Kravitz, Paula Dano i Jeffreya Wrighta. Zagraniczne portale informacyjne donoszą, że role negocjują kolejni aktorzy – Andy Serkis i Colin Farrell.

Serkis miałby się wcielić w rolę Alfreda, wiernego lokaja i przyjaciela Bruce’a Wayne’a, który na karty komiksu trafił w 1943 roku. W rolę tę wcielali się do tej pory między innymi Michael Gough, Michael Caine i Jeremy Irons. Serkis współpracował już z Reevesem przy okazji dwóch części Planety małp. Ma też doświadczenie w kinie opartym na komiksach – wystąpił w dwóch filmach MCU (Avengers: Czas Ultrona oraz Czarna Pantera), a teraz wyreżyseruje drugą część Venoma.

czarna-pantera
Andy Serkis w “Czarnej Panterze”

Farrell z kolei rozmawia ze studiem na temat wcielenia się w Pingwina. Do tej pory najsłynniejszą inkarnacją tej postaci jest występ Danny’ego DeVito w Powrocie BatmanaPingwin, którego prawdziwe nazwisko to Oswald Cobblepot, zadebiutował w komiksie w 1941 roku. Postać ta pojawiła się też w filmie pełnometrażowym z lat 60. oraz w serialu Gotham.

Na ten moment pozostaje czekać na ewentualne potwierdzenie, że negocjacje okazały się sukcesem. Jak podobałby się wam ten wybór?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA