search
REKLAMA
News

Aaron Taylor-Johnson zdradził, w jaki nietypowy sposób przygotowywał się do roli KRAVENA

“Kravena” zobaczymy w przyszłym roku.

Łukasz Budnik

21 sierpnia 2023

REKLAMA

W przyszłym roku – 29 marca – zadebiutuje film Sony poświęcony postaci Kravena Łowcy, klasycznego przeciwnika Spider-Mana, który na kartach komiksu debiutował w 1964 roku. W główną rolę wcieli się Aaron Taylor-Johnson. 

Aktor w rozmowie z “Esquire” opowiada, w jaki sposób przygotowywał się do roli. Oprócz standardowego treningu fizycznego znalazły się też nietypowe metody. We fragmencie artykułu czytamy:

Ale próbował także zbudować Kravena od środka, czerpiąc z rzeczywistych osób, których relacje ze zwierzętami odzwierciedlały pewien aspekt charakteru – rodzaj podróży antybohatera. “Chwytasz drobne rzeczy, które się przydają”. Śledził jelenia z myśliwym, aby zrozumieć chaos emocji i poczucie winy, które wiąże się z zakończeniem życia, badał życie i sztukę fotografa przyrody Petera Bearda i spędził czas z kontrowersyjnym konserwatystą Damianem Aspinallem, którego opisuje jako “punkowo-anarchistyczną postać, w pewnym sensie przypominającą Kravena,” motywowaną nienawiścią do okrucieństwa świata wobec zwierząt.”

Taylor-Johnson zapewnił wcześniej widzów, że Kraven the Hunter otrzyma kategorię R. Oprócz Taylora-Johnsona w filmie grają m.in. Russell Crowe, Fred Hechinger (jako Kameleon) oraz Ariana DeBose. W filmie ma się pojawić też inna klasyczna postać znana z komiksów – Rhino. Reżyserowane przez  J.C. Chandora widowisko to kolejny projekt należący do uniwersum budowanego przez Sony, w skład którego wchodzą także filmy o Venomie oraz Morbius z Jaredem Leto.

W komiksach Kraven – naprawdę nazywa się Sergei Kravinoff – był myśliwym, który za cel objął sobie zabicie Spider-Mana, aby udowodnić, że jest najdoskonalszym łowcą. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych antagonistów popularnego superbohatera; pojawiał się m.in. w cenionej historii “Ostatnie łowy Kravena”. Do tej pory nie został sportretowany na wielkim ekranie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA