search
REKLAMA
News

Wjechała zajawka Aut 3! (aktualizacja 10.01.2017)

Jacek Lubiński

11 stycznia 2017

REKLAMA

Rebooty, remaki, spin-offy… – obecnie kinowa codzienność. Gdzieś w tym wszystkim – pomiędzy aktorską wersją Pięknej i bestii oraz kolejnym Królem Kongiem – zagubiły się wieści o drugim z kolei sequelu animowanych Aut. Być może dlatego, że jest to najmniej lubiany twór studia Pixar; z pewnością również przez to, że owo studio ostatnimi laty mocno zaniżyło swój, ongiś kosmiczny, poziom. Jak by jednak nie było, o planowanej części trzeciej wiadomo było już od jakiegoś czasu, choć wszelkie informacje o nim można było przyjąć z pokerową twarzą. Czy wypuszczony właśnie teaser trailer produkcji jest w stanie wzbudzić w nas jakiekolwiek emocje?

cars-3-lightning-mcqueen-story

Cóż, krótka zajawka nie mówi wiele, ale daje pewien przedsmak atmosfery kolejnej odsłony przygód Zygzaka McQueena (jak ja nienawidzę tego spolszczenia!), który już na starcie wpada w dość poważne, być może nawet zagrażające życiu kłopoty. Zapowiada się zatem dramatycznie. W zaledwie minutowej zapowiedzi czuć także swoisty mrok i większy realizm w stosunku do poprzednich części – czemu wydatnie pomaga rewelacyjna wręcz grafika. Jeśli więc Auta 3 będą mogły czymś zaimponować, to z całą pewnością będzie to strona wizualna, w której nie zabraknie raczej widowiskowych scen. Reszta pozostaje w sferze wyobraźni i rękach Pixarowych twórców. Scenariusz napisał tragicznie zmarły w tym roku Daniel Gerson – autor  obu części Potworów i spółki oraz Wielkiej szóstki. Pytanie, czy debiutujący za kamerą Brian Fee jest stanie wykrzesać coś jeszcze z tego uniwersum? Producenci zapowiadają powrót do korzeni oraz niewielki hołd dla twórczości Hayao Miyazakiego.

Jak będzie naprawdę, przekonamy się w lecie 2017 – do kin, również polskich, film wchodzi bowiem już w czerwcu i pewnikiem zgarnie kupę kasy, gdyż można go będzie zobaczyć w aż trzech wersjach: 2D, 3D i IMAX. Odliczanie czas zacząć.

korekta: Kornelia Farynowska

 

AKTUALIZACJA 10.01.2017 – NOWY, ROZSZERZONY TRAILER:

Avatar

Jacek Lubiński

KINO - potężne narzędzie, które pochłaniam, jem, żrę, delektuję się. Często skuszając się jeno tymi najulubieńszymi, których wszystkich wymienić nie sposób, a czasem dosłownie wszystkim. W kinie szukam przede wszystkim magii i "tego czegoś", co pozwala zapomnieć o sobie samym i szarej codzienności, a jednocześnie wyczula na pewne sprawy nas otaczające. Bo jeśli w kinie nie ma emocji, to nie ma w nim miejsca dla człowieka - zostaje półprodukt, który pożera się wraz z popcornem, a potem wydala równie gładko. Dlatego też najbardziej cenię twórców, którzy potrafią zawrzeć w swym dziele kawałek serca i pasji - takich, dla których robienie filmów to nie jest zwykły zawód, a niezwykła przygoda, która znosi wszelkie bariery, odkrywa kolejne lądy i poszerza horyzonty, dając upust wyobraźni.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA