Pierce Brosnan powraca na mały ekran. Powstaje serial “Syn”

Autor: Tekst gościnny
opublikowano

Pierce Brosnan. Niezapomniany Remington Steele z serialu pod tym samym tytułem, James Bond w kilku filmach o przygodach brytyjskiego agenta od 2011 roku nie pojawiał się na ekranach telewizorów. Teraz, po wielu latach, powraca na mały ekran, odtwarzając główną rolę w adaptacji głośnego przeboju Philippa Meyera pod tytułem Syn (The Son).

Już niedługo, bo w tym roku, Brosnan wystąpi jako Eli McCullough, którego rodzina została napadnięta przez plemię Komanczów – rzecz dzieje się bowiem na Dzikim Zachodzie. Kobiety z rodziny Eliego zostają najpierw zgwałcone, a potem zamordowane, chłopiec zaś siłą wcielony do plemienia.

Czas mija, a nasz bohater sumiennie uczy się, jak przetrwać i to nie tylko w dosłownym tego znaczeniu. Nauki, jakie wyniósł z przebywania w obozie Komanczów, przenosi na grunt biznesowy, powoli, lecz bezkompromisowo budując swoje imperium naftowe. Historia opowiada nie tylko jego dzieje, ale również losy kolejnych pokoleń, ukazane na przestrzeni około 150 lat.

Serial ma liczyć 10 odcinków i zadebiutować na antenie AMC. Zagraniczni widzowie będą mieli okazję obejrzeć pilota już 8 kwietnia, polscy nie tak długo później, bo 11 maja. W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów, jak Elizabeth Frances, Jess Weixler, znaną na pewno fanom telenowel meksykańskich Paolę Nunez, poza tym w obsadzie znajdą się również Sydney Lucas, David Wilson Barnes, Henry Garrett, Carlos Bardem, Jacob Lofland i Zahn McClarnon.

Ostatnio dodane