search
REKLAMA
News

Robert De Niro wirtuozem kłamstwa w “Wizard of Lies”

Tekst gościnny

17 stycznia 2017

REKLAMA

Piramida finansowa, inaczej zwana “Schematem Ponziego”, kojarzy nam się z czymś bardzo złym. Z oszustwem, polegającym na zbieraniu pieniędzy od inwestorów i wypłacaniu im zwrotnie nie zysków, a niewielkiego procenta, czyli kwot zebranych albo z własnej kieszeni, albo od… kolejnych osób, które zostały skutecznie poproszone o zainwestowanie w dany interes. Oczywistym jest, że taki kapitał szybko się kończy, zaczyna brakować pieniędzy na spłaty, a organizator całości znika ze zgromadzonymi przez siebie sumami.

Niedługo jednak słysząc określenie “Schemat Ponziego” będziemy mieć znacznie przyjemniejsze skojarzenia, które spowodują u nas chęć natychmiastowego uruchomienia odbiornika TV. Wszystko za sprawą człowieka, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Robert De Niro – bo właśnie o nim jest mowa – wcieli się w przygotowywanym przez HBO filmie biograficznym w postać Berniego Madoffa, amerykańskiego finansisty, który w 2009 roku został skazany aż na 150 lat więzienia, między innymi za stosowanie wspomnianej już piramidy finansowej oraz inne podobnego rodzaju oszustwa. Dodatkowo w Wizard of Lies (którego premiera przewidziana jest na maj 2017 roku) będzie można zobaczyć takie gwiazdy, jak powracającą przed kamery Michelle Pfeiffer, a poza tym Kristen Connolly, Lily Rabe, Hanka Azarię i Alessandra Nivolę.

Reżyserem tego świetnie zapowiadającego się widowiska został Barry Levinson. W oczekiwanie na majowe otwarcie obejrzyjmy sobie trailer:

REKLAMA