publicystyka filmowa

Przewodnik po CZWARTEJ FAZIE Kinowego Uniwersum Marvela

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12 lutego 2021 [film]

Rok 2021 w świecie Marvela otworzy Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – pierwsza produkcja Marvel Studios z azjatyckim superbohaterem w roli głównej. W komiksie Shang-Chi był mistrzem sztuk walk, wykreowanym na fali popularności Bruce’a Lee i jego Wejścia smoka. W filmie w tytułową rolę wcieli się Simu Liu, który miał podpisać kontrakt dosłownie kilka dni przed startem Comic-Conu, a za reżyserię będzie odpowiadał Destin Daniel Cretton (Chata). Na ekranie zobaczyć mamy prawdziwego Mandaryna, pod którego w Iron Manie 3 podszywał się bohater grany przez Bena Kingsleya.

WandaVision – wiosna 2021 [serial]

Zapowiedziana już wcześniej produkcja WandaVision opowie oczywiście o dwójce tych tyłowych bohaterów (kolejno Elizabeth Olsen i Paul Bettany). Co ciekawe, akcja dziać ma się już po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec gry, więc na ten moment nie wiadomo, w jakiej formie powróci postać Visiona. Oprócz pary głównych bohaterów w filmie pojawić się ma też dorosła wersja Moniki Rambeau, którą jako dziewczynkę mieliśmy okazję oglądać w filmie Kapitan Marvel. W komiksach Monika stała się superbohaterką znaną pod pseudonimami Pulsar, Photon czy Spectrum. W jej rolę wcieli się Teyonah Parris (Gdyby ulica Beale umiała mówić). Serial mocno ma się łączyć z Kinowym Uniwersum Marvela, a w szczególności z drugą odsłoną przygód Doktora Strange’a.

Loki – wiosna 2021 [serial]

Wiosna 2021 roku nie będzie należeć tylko do Visiona i Wandy. Swój serial dostanie także uwielbiany prze fanów Loki. W tytułową rolę ponownie wcieli się naturalnie Tom Hiddleston, a całość skupi się na wersji postaci, którą zobaczyliśmy w ostatniej odsłonie Avengers – będzie to Loki z czasów bezpośrednio po bitwie o Nowy Jork, kiedy z przypadkową pomocą Tony’ego Starka i Scotta Langa udaje mu się uciec z rąk Avengers. Serial ma mieć dosyć luźną atmosferę i antologiczny charakter. Prawdopodobnie zobaczymy Lokiego podróżującego po różnorodnych miejscach i czasoprzestrzeniach.

What if…? – lato 2021 [serial]

Kolejny serial będzie jednocześnie pierwszą animowaną produkcją związaną z Komiksowym Uniwersum Marvela. Tytuł wyraźnie nawiązuje do komiksów przedstawiających alternatywne historie bohaterów – takie, w których Peter Parker ma córkę superbohaterkę lub Ghost Rider jest profesorem Xavierem. Potencjał na zwariowane, dziejące się poza główną serią historie jest zatem bardzo duży. W rolach dubbingowych powrócić ma naprawdę wielu aktorów znanych z produkcji filmowych Marvela, m.in. Natalie Portman, Michael B. Jordan, Samuel L. Jackson, Mark Rufallo czy Jeff Goldblum.

Hawkeye – jesień 2021 [serial]

Największa serialowa niespodzianka panelu Marvela na tegorocznym Comic-Conie w San Diego. Swojego serialu doczeka się grany ponownie przez Jeremy’ego Rennera Hawkeye. Jego postaci partnerować ma jak dotąd nieobsadzona Kate Bishop – dziewczyna, którą Barton szkolić ma na swoją następczynię. Na razie nie wiemy o serialu nic więcej, ale niepotwierdzone doniesienia sugerują, że jego akcja dziać się będzie bezpośrednio przed wydarzeniami z filmu Avengers: Koniec gry, w momencie gdy pozbawiony rodziny bohater schodzi na mroczną ścieżkę zemsty.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7 maja 2021 [film]

Kontynuacja filmu z 2016 roku. W roli reżysera powróci Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily Rose), który tym razem ma dostać więcej swobody twórczej i rzeczywiście skierować przygody Doktora Strange’a w stronę horroru. W filmie zobaczymy podróże postaci granej ponownie przez Benedicta Cumberbatcha przez tytułowe Multiwersum (tj. inne wymiary). Co interesujące, partnerować ma mu grana ponownie przez Elizabeth Olsen Scarlet Witch.

Thor: Love and Thunder – 5 listopada 2021 [film]

Czwartą fazę Kinowego Uniwersum Marvela zakończy kolejna odsłona Thora. Jako reżyser widowiska powróci twórca filmu Thor: Ragnarok, czyli zwariowany Taika Waititi. W rolę tytułową po raz ósmy wcieli się oczywiście Chris Hemsworth, ale nie będzie on jedynym godnym boskiego młota – moce Thora posiąść ma także wracająca do serii Jane Foster, którą ponownie zagra Natalie Portman. Z kolei Tessa Thompson po raz kolejny zagra Walkirię, która jako nowy władca Asgardu ma szukać swojej królowej. Zapowiedź tego wątku uczyniło ją pierwszą otwarcie homoseksualną superbohaterką filmowego Marvela.

Ostatnio dodane