search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Przewodnik po CZWARTEJ FAZIE Kinowego Uniwersum Marvela

Filip Pęziński

23 lipca 2019

REKLAMA

Kevin Feige – główny producent Kinowego Uniwersum Marvela – potwierdza, że czwarta faza tej marki trwać będzie zaledwie dwa lata, nie zobaczymy w niej filmu o Avengers, a po raz pierwszy określony etap rozwoju świata Marvela stanowić będą nie tylko filmy, ale też seriale. W sumie zobaczyć mamy 10 tytułów – 5 filmów kinowych i 5 seriali przygotowanych dla platformy Disney+.

Feige dodaje przy tym, że plany mogą oczywiście ulec zmianie (jak było to w przypadku zapowiedzi np. w fazie trzeciej, w której ostatecznie zabrakło filmu Inhumans, a pojawił się Spider-Man: Homecoming), ale na ten moment kalendarz premier jest zamknięty, a kolejne zapowiedziane filmy (sequele Czarnej Pantery, Kapitan Marvel, Strażników Galaktyki czy filmy o X-Men, Fantastycznej Czwórce lub Bladzie) nie będą częścią fazy czwartej, tylko stanowią dalsze plany studia. Główny motyw spajający fazę czwartą to “początki”.

Nie powiedziano tego wprost, ale dość łatwo możemy wywnioskować, że produkcje Netfliksa (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Defenders) nie stanowią kanonu Kinowego Uniwersum Marvela.

A zatem co czeka nas w fazie czwartej? Po kolei…

Uwaga! W dalszej części tekstu znajdziecie spoilery z filmu Avengers: Koniec gry.

Black Widow – 1 maja 2020 [film]

Długo wyczekiwany solowy film o Czarnej Wdowie będzie prawdopodobnie jednocześnie pożegnaniem Scarlett Johansson z tą rolą. Akcja filmu ma obejmować rzekomo okres między produkcją Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów a produkcją Avengers: Wojna bez granic. Prawdopodobnie zobaczymy też flashbacki z życia tytułowej bohaterki. Za reżyserię odpowiada Cate Shortland (Syndrom berliński), a poza samą Johansson udało się zaangażować naprawdę imponującą obsadę. Aktorce partnerować będą m.in. Rachel Weisz, David Harbour i Florence Pugh. Ta ostatnia, niezwykle utalentowana, młoda aktorka, typowana jest do przejęcia roli Czarnej Wdowy w kolejnych filmach Marvela.

Falcon & Winter Soldier – jesień 2020 [serial]

Pierwszy serial Marvela produkowany ekskluzywnie dla platformy streamingowej Disney+. Głównymi bohaterami serialu będą – jak wskazuje sam tytuł – Falcon i Zimowy Żołnierz, a swoje role powtórzą oczywiście znani z wersji filmowej Anthony Mackie i Sebastian Stan. Akcja serialu dziać ma się już po wydarzeniach z ostatniej części Avengers, co pozwala sądzić, że całość przedstawi drogę Falcona do stania się nowym Kapitanem Ameryką. Rolę znanego z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów Zemo powtórzy także Daniel Brühl.

Eternals – 6 listopada 2020 [film]

Marvel rozbudowuje swoje uniwersum o kolejny element – tym razem ekranizując przygody rasy przedwiecznych kosmitów o boskich wręcz mocach. Film mocno stawiać ma na różnorodność, a jedna z jego gwiazd – Salma Hayek – nazwała go historią o zdywersyfikowanej rodzinie. W obsadzie znajdą się m.in.: wymieniona już Salma Hayek, ale też Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Don Lee i młodziutka Lia McHugh. Reżyserką obrazu jest pochodząca z Chin Chloé Zhao. Według plotek z projektem związani mieli być też Keanu Reeves i Millie Bobby Brown, ale wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

Avatar

Filip Pęziński

REKLAMA