search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Przeciek dotyczący figurek z WANDAVISION sugeruje, który bohater kinowego uniwersum MARVELA powróci w serialu

Łukasz Budnik

2 listopada 2020

wandavision
REKLAMA

W grudniu tego roku na platformie Disney+ ma zadebiutować serial WandaVision, którego głównymi bohaterami będą Wanda Maximoff (Scarlet Witch) i Vision. (Uwaga: w dalszej części możliwe spoilery!) W związku z tym, że w serialu zobaczymy prawdopodobnie rzeczywistość stworzoną przez Wandę, od miesięcy mówiło się, że jedną z postaci które pojawią się na ekranie będzie jej brat, Pietro, znany jako Quicksilver.

W MCU Quicksilver zginął w Avengers: Czasie Ultrona, poświęcając swoje życie m.in. dla Hawkeye’a. Do sieci trafiła prawdopodobna zapowiedź zestawu z serii Funko Pop, która sugeruje, że pojawią się w nim figurki Visiona i właśnie Quicksilvera. Choć na obrazku widzimy tę postać w interpretacji Aarona Taylora-Johnsona, mówiło się, że w Quicksilvera z serialu może wcielić się Evan Peters, który grał tę postać w filmach z serii X-Men produkowanych przez Fox – dziś prawa do postaci mutantów należą już do Disneya. Tak czy inaczej, na tę chwilę pojawienie się Quicksilvera, pomimo przesłanek, należy traktować jako spekulacje.

Akcja serialu będzie toczyć się po wydarzeniach znanych z Avengers: Wojny bez granic oraz Avengers: Końca gry. Elizabeth Olsen oraz Paul Bettany powtórzą swoje role Wandy Maximoff i Visiona. Będą oni żyć na przedmieściach i zaczną orientować się, że nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. W serialu po raz pierwszy ma paść znany z komiksów przydomek tej pierwszej – Scarlet Witch. Kevin Feige zapowiedział, że znajomość WandaVision jest konieczna do tego, by zrozumieć kolejną fazę MCU – już ze wcześniejszych doniesień wiemy, że serial ma łączyć się z drugą częścią przygód Doktora Strange’a, w której również wystąpi Olsen.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA