search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Patriots Day z Markiem Wahlbergiem – jest zwiastun

Berenika Kochan

16 listopada 2016

mark police
REKLAMA

17 listopada Patriots Day zamknie coroczny, organizowany przez Amerykański Instytut Filmowy, AFI Fest. Dystrybutor, CBS Films, wypuścił właśnie oficjalny trailer najnowszego dramatu Petera Berga.

Patriots Day to obraz zamachu, dokonanego w 2013 roku podczas Maratonu Bostońskiego przez młodych mężczyzn pochodzenia czeczeńsko-awarskiego, braci Carnajewów. W odstępie dwunastu sekund zdetonowali dwa domowej roboty ładunki. W wyniku wybuchu zginęły trzy osoby, a dwieście sześćdziesiąt cztery zostało ranne.

patriots day 27x40 1sht hdr Kucharz zlodziej jego zona i jej kochanek Peter Greenaway 1989 82

Na tragiczne wydarzenia widz patrzy tutaj przede wszystkim oczami oddelegowanego do ochrony maratonu sierżanta Tommy’ego Saundersa (świetnie sprawdzający się w rolach everyday heroes Mark Wahlberg, znany z popularnych komedii: Ted, Ekipa, ale i dramatów: Gracz, Ocalony). Wraz z nim przeżywa radość, wręcz euforię, następnie zaskoczenie, szok, impuls do niesienia pomocy i w końcu gorzką zadumę. Pełen emocji Patriots Day pokazuje dzień 15 kwietnia 2013 roku również z perspektywy uczestników biegu i ich rodzin, służb ratowniczych i śledczych, a także wszystkich zaangażowanych w wydarzenia.

Obsada Patriots Day obfituje w znane i zasłużone nazwiska. W filmie występują John Goodman, Kevin Bacon, J. K. Simmons, Michelle Monaghan, a także obiecująca Melissa Benoist (Whiplash, Najdłuższa podróż, seriale m.in. Glee i Supergirl).

To już drugi owoc współpracy Petera Berga i Marka Wahlberga tego roku (!). Wypuszczony we wrześniu Żywioł. Deepwater Horizon (grają m.in. Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich) opowiada o eksplozji tejże platformy wiertniczej w amerykańskiej części Zatoki Meksykańskiej. Panowie ściśle współpracowali ze sobą również przy okazji Ocalonego – dramatu obrazującego „polowanie” amerykańskiej jednostki na jednego z talibańskich przywódców.

Po premierze festiwalowej, Patriots Day pojawi się 21 grudnia na ekranach kin w Bostonie, Los Angeles i w Nowym Jorku. We wszystkich stanach będzie można go obejrzeć od 13 stycznia 2017.

Oto emocjonujący trailer:

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA