search
REKLAMA
Znalezione w sieci

JAR JAR BINKS jako SITH na fanowskich grafikach ze STAR WARS

Łukasz Budnik

6 lutego 2021

REKLAMA

Mroczne Widmo wprowadziło do uniwersum Star Wars postać Jar Jar Binksa, który – delikatnie mówiąc – nie spotkał się z sympatią fanów, wobec czego jego rola w kolejnych prequelach została mocno ograniczona. Charakter Jar Jara i siermiężny humor, który reprezentował, uczynił go ostatecznie jedną z najbardziej znienawidzonych postaci ze świata George’a Lucasa, co doprowadziło ostatecznie do tego, że wcielający się w niego Ahmed Best rozważał samobójstwo.

Z Jar Jarem związana jest jednak pewna popularna teoria mówiąca o tym, że Binks był w rzeczywistości Sithem współpracującym z przyszłym imperatorem Palpatine’em. Według hipotezy fanów zachowanie i niezdarność Binksa to jedynie przykrywka. Wyznawcy tej teorii opierają się między innymi na słowach George’a Lucasa, że “Jar Jar jest kluczem do wszystkiego”, oraz na fakcie, że w niektórych scenach da się zauważyć ruch ust Binksa, który mówi to samo, co bohaterowie. W związku z tym, że postać wykreowana jest komputerowo, fani uważają, że była to celowa wskazówka, Jar Jar za pomocą Mocy podpowiadał innym postaciom, co mają robić i mówić.

Tymczasem artysta Kevin Cassidy umieścił na Instagramie serię ilustracji, na których przedstawia Jar Jara właśnie jako złowieszczego Sitha. Poniżej możecie zobaczyć efekt jego pracy, a tutaj znajdziecie oryginalny post.

star wars star wars star wars

Jak podoba wam się tak interpretacja tej postaci?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA