search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jakie są podobieństwa między “Prometeuszem” a WYCHOWANYMI PRZEZ WILKI, science fiction Ridleya Scotta?

Łukasz Budnik

11 października 2020

REKLAMA

Wokół produkcji science fiction spod ręki Ridleya Scotta snuto już teorie – przewidywano między innymi, że Łowca androidów oraz seria Obcy osadzone są w tym samym świecie. Na portalu Screen Rant kilka dni temu pojawiły się z kolei rozważania dotyczące Wychowanych przez wilki, serialu HBO, którego pierwszy sezon niedawno dobiegł końca. Autor tekstu, Keith Dininger, pisze o tym, jakie podobieństwa z Prometeuszem, prequelem Obcego, odnaleźć można w serialu.

Uwaga na spoilery.

Prometeuszu dowiadujemy się, że za powstanie życia na Ziemi odpowiedzialni są Inżynierowie, zaawansowana rasa. Jednym z ich tworów są ludzie, którzy z kolei tworzą androidy, w tym Davida (Michael Fassbender) – ten zaś pragnie stworzyć perfekcyjny organizm w postaci ksenomorfa. W Wychowanych przez wilki śledzimy tymczasem losy nekromantki (Matki) – androida przeprogramowanego na opiekę nad ludzkimi dziećmi na planecie Kepler-22b, która ma urodzić coś, co może być hybrydą człowieka i androida. Dininger zauważa, że istnieją podobieństwa w wątku Davida i Matki (android, który tworzy życie), jest zatem prawdopodobne, że nekromanci z Wychowanych przez wilki zostali stworzeni przez rasę bardziej zaawansowaną niż ludzie – biorąc pod uwagę, że sama nekromantka również jest dużo bardziej złożona niż tradycyjny android – a która jest wielbiona przez mitraitów jako Sol.

Dininger dodaje, że być może nekromanci zostali stworzeni właśnie w celu zniszczenia ludzkości, a mitraici nie mieli nad nimi kontroli – właśnie dlatego, że zaawansowane androidy powstały z ręki kogoś podobnego do Inżynierów z Prometeusza, którzy także chcieli rozpocząć nowe życie. Przekonuje was ta teoria?

Tutaj przeczytacie oryginalne rozważania autora. 

Zdjęcie główne pochodzi z portalu Screen Rant.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA