search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jak zostać WIEDŹMINEM. Zobacz, jak HENRY CAVILL przygotowuje się do roli Geralta w serialu od NETFLIKSA

Weronika Lipińska

20 listopada 2020

REKLAMA

Niektórzy aktorzy są znani z ekstremalnych metamorfoz, którym poddają się dla autentyczności roli. Szczególnie Christian Bale zaznaczył swoją graniczącą z brakiem zdrowego rozsądku skłonność do poświęceń. Inni są znani z imponującej formy, którą utrzymują prywatnie i która wyróżnia ich w kolejce do ról nadludzi, superbohaterów czy… słowiańskich mutantów. Henry Cavill należy do tych drugich, co nie oznacza, że do wyjątkowo wymagających ról nie musi się dodatkowo przygotować.

Jakiś czas temu w talk show Grahama Nortona Cavill przyznał np., że do słynnej już sceny z Wiedźmina, w której Geralt siedzi w bali z wodą (o ironio) przez trzy dni się de facto odwadniał, żeby jego mięśnie i ścięgna były bardziej widoczne. Nie jest też tajemnicą, że aktorzy rutynowo ćwiczą nawet tuż przed zdjęciami do konkretnej sceny, która wymaga jak najlepszej prezencji. Jednak żeby pożądany efekt był w ogóle możliwy, te zabiegi muszą poprzedzić miesiące przygotowań.

Według amerykańskiego Men’s Health trening Cavilla do roli Geralta z Rivii był stosunkowo prosty z uwagi na jego świetną formę wyjściową. Ekipa magazynu spotkała się z aktorem i jego osobistym trenerem na siłowni, gdzie mogli podejrzeć elementy wiedźmińskiej rutyny. Cavill ponoć zaczyna dzień od ćwiczeń cardio na czczo i dba, żeby w swoim napiętym harmonogramie znaleźć miejsce na trening siłowy. Aktor zaprezentował konkretne ćwiczenia, które wykonuje zaznaczając, że nie są pomyślane na zrobienie ich wszystkich naraz podczas jednego treningu, ale podczas osobnych treningów na konkretnych partiach ciała, którym dedykujemy dany dzień.

Odtwórca roli Supermana szybko też odnotował, że każdy ma inne możliwości i żeby przede wszystkim słuchać własnego ciała i nie forsować się. Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wiedźmiński zestaw ćwiczeń.

 

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA