search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jak mogłaby się potoczyć fabuła GRY O TRON, gdyby ROBB STARK przeżył? Możliwe opcje

Łukasz Budnik

28 września 2020

REKLAMA

Jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń Gry o tron były tak zwane Krwawe Gody, podczas których Lannisterowie podstępem doprowadzili do zabicia Robba Starka, jego żony i nienarodzonego dziecka, Catelyn Stark oraz wielu innych. Na portalu Screen Rant pojawił się artykuł, którego autorka – Leah Flavell – rozważa, jak mogłaby potoczyć się fabuła serialu gdyby Robb przeżył. Poniżej znajdziecie skróconą wersję, a tutaj przeczytacie cały artykuł.

Flavell wymienia dziesięć możliwych opcji:

10. Starkowie wygrywają wojnę – wkrótce po śmierci Robba, zginęli także król Joffrey i Tywin Lannister. Gdyby Stark żył, mógłby wykorzystać osłabienie wroga i zwyciężyć z Lannisterami.

09. Robb powraca na Północ – gdy Robb opuścił Winterfell, przejął je Theon Greyjoy. Stark mógłby powrócić i pokonać Greyjoya, jak również przygotować Winterfell na kolejne wojny.

08. Pokój z Lannisterami – niewykluczone, że Robb postanowiłby negocjować z Tywinem rozejm.

07. Robb udaje się na Mur – gdyby Robb poddał się Tywinowi, ten mógłby wysłać go na Mur. Tam Stark spotkałby Jona Snowa i w późniejszych sezonach razem mogliby wyruszyć do walki z Boltonami.

06. Robb walczy z Białymi Wędrowcami – jeśli Robb towarzyszyłby Jonowi, naturalną konsekwencją byłaby wspólna walka z Białymi Wędrowcami.

05. Robb ratuje Rickona – Rickon został zabity podczas Bitwy Bękartów, gdzie naprzeciw siebie stanęli Jon Snow i Ramsey Bolton. Gdyby Robb był obecny, jego obecność i ludzie mogliby powstrzymać Boltona przed zabiciem najmłodszego ze Starków.

04. Sansa nie zostaje Królową Północy – gdyby Robb przeżył do końca serialu, Sansa nie otrzymałaby korony – tę wciąż dzierżyłby jej brat.

03. Robb zostaje królem Westeros – obecność Robba na końcu serialu mogłaby także zaowocować tym, że to on, a nie Bran, zostałby królem całego Westeros.

02. Wojna z Daenerys – w związku z tym, że Daenerys chciała przejąć całe Westeros, a Robb był królem na Północy, między bohaterami mogłoby dojść do konfliktu.

01. Starkowie przegrywają – powyższe rozważania skupiają się w większości na pozytywnych efektach, Robb jednak wciąż mógłby przegrać i zginąć – jeśli nie podczas Krwawych Godów, to później, na przykład na polecenie Joffreya.

Czy któraś z opcji wydaje się wam prawdopodobna?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA