search
REKLAMA
Znalezione w sieci

HENRY CAVILL jako wąsaty SUPERMAN na zdjęciach z planu kinowej LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI

Łukasz Budnik

2 marca 2021

REKLAMA

Kinowa wersja Ligi Sprawiedliwości okazała się rozczarowaniem finansowym i nie spotkała z przechylną opinią widzów, którzy krytykowali słabego antagonistę, nieudane CGI i kiepski humor. Choć to Zack Snyder widnieje w napisach jako reżyser produkcji, za jej ostateczny kształt odpowiada w większości Joss Whedon. 18 marca na HBO Max pojawi się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, będąca oryginalną wizją reżysera, tymczasem do sieci trafiły zdjęcia zza kulis dokrętek do kinowej wersji filmu.

Przypomnijmy, że Snyder odszedł od projektu zanim zaczęły się wspomniane dokrętki, ze względu na rodzinną tragedię. Dokrętki okazały się w rzeczywistości nakręceniem większości scen od nowa, więc całość znacząco odbiega od oryginalnej wizji. Niesławna stała się cyfrowo zmodyfikowana twarz Henry’ego Cavilla, któremu komputerowo usunięto wąs zapuszczony na potrzeby Mission: Impossible – Fallout. Cavill grał w nim także Supermana. Na planie wyglądało to następująco:

Fani w komentarzach żartują, że wąsy rzucałyby się w oczy mniej, niż zmodyfikowana cyfrowo twarz aktora. Przypomnijmy, jak wyglądał efekt końcowy w scenach dogranych bez udziału Snydera:

Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera pojawią się między innymi Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Willem Dafoe, Jeremy Irons, Amber Heard i Connie Nielsen. Tytułowi bohaterowie zmierzą się z zagrożeniem ze strony Darkseida i Steppenwolfa. W filmie nie zobaczymy żadnej sceny nakręconej przez Whedona.

Zdjęcie główne: The Direct

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA