search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Fragmenty serialu PRZYJACIELE bez śmiechu publiki w tle. Zupełnie inny wydźwięk całości

Łukasz Budnik

28 marca 2021

ross przyjaciele
REKLAMA

Powszechnie wiadomo, że Przyjaciele nagrywani byli w większości przy udziale publiczności, zatem śmiech słyszany w tle podczas dialogów bohaterów jest bezpośrednią reakcją na scenę i dodatkowo ją wzbogaca. Co jednak, gdyby serial realizowany był w tradycyjnej formie, a bohaterowie wypowiadaliby identyczne kwestie bez żadnej reakcji ze strony widzów? 

Na YouTubie znajdziemy kilka fragmentów serialu, z których usunięto śmiech, wobec czego rozmowom postaci przyglądamy się tak, jakby miały miejsce w rzeczywistości. Sprawdźcie, jak zmienia to charakter sceny i wzmaga poczucie niezręczności (swoje robią oczywiście dłuższe przerwy, w których oryginalnie słyszymy reakcje publiki). Wśród scen są między innymi rozmowa przyjaciół w Las Vegas (po ślubie Rossa i Rachel w kaplicy) oraz scena, w której Ross opowiada o kanapce. Co ciekawe, wygląda na to, że to właśnie osoba Rossa przechodzi największą przemianę w momencie, gdy nie jest wzbogacona śmiechem publiczności – w komentarzach pod filmami przeczytamy, że bohater wygląda wówczas jak psychopata.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA