search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Filmowe WATCHMEN miało powstać wcześniej. Nagranie ze zdjęć próbnych z 2003 roku

Łukasz Budnik

27 listopada 2019

REKLAMA

Dzięki emitowanemu na HBO serialowi Damona Lindelofa, Watchmen cieszy się w tym roku popularnością. Kontynuacja kultowego komiksu Alana Moore’a zebrała dobre recenzje i co tydzień wzbudza dyskusje na temat wydarzeń przedstawionych w kolejnych odcinkach. Jednocześnie mija 10 lat od premiery filmu Zacka Snydera, adaptacji oryginału. Do Watchmen przymierzano się już lata wcześniej – do sieci trafiło nagranie ze zdjęć próbnych z 2003 roku.

Scenariuszem i reżyserią miał zająć się wtedy David Hayter, który pracował przy dwóch pierwszych częściach X-Men. Twórca udostępnił nagranie na Twitterze. Przedstawia ono scenę rozmowy Rorschacha i Nite Owla, tutaj granych kolejno przez Raya Stevensona (późniejszy Punisher w Strefie wojny) oraz Iaina Glena, znanego doskonale z roli Joraha w Grze o tron.

Projekt ostatecznie nie doszedł do skutku, ponieważ Hayter i studio nie mogli pogodzić swoich wizji na film. Watchmen w reżyserii Snydera powstało 6 lat później, z wykorzystaniem scenariusza Haytera. Rorschacha zagrał ostatecznie Jackie Earle Haley, a Nite Owla – Patrick Wilson.

Do filmowej adaptacji komiksu Moore’a przymierzano się już od lat osiemdziesiątych – wiązane z nią były takie nazwiska jak Terry Gilliam, Michael Bay, Darren Aronofsky, Tim Burton i Paul Greengrass. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA