search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Czy AHSOKA TANO dowiedziała się o odkupieniu ANAKINA SKYWALKERA? Wskazuje na to ostatnia część STAR WARS

Łukasz Budnik

5 grudnia 2020

REKLAMA

Choć od pojawienia się Ahsoki Tano w The Mandalorian minął już ponad tydzień, fani Star Wars wciąż dyskutują na jej temat. Grana w serialu przez Rosario Dawson bohaterka znana jest widzom już od 2008 roku, jednak dotychczas pojawiała się jedynie w animowanych produkcjach opowiadających o Wojnach Klonów oraz czasie panowania Imperium (Wojny Klonów oraz Rebelianci). 

Nim Anakin Skywalker zszedł na Ciemną Stronę Mocy, to właśnie Ahsoka była jego uczennicą. Młoda Jedi była przekonana, że Skywalker zginął wraz z innymi przedstawicielami Zakonu w ramach rozkazu 66 (wydarzenia z Zemsty Sithów) i dopiero po czasie uświadomiła sobie, że jej dawny mistrz to teraz budzący postrach w galaktyce Darth Vader. Ahsoka nawiązała do tego w odcinku The Mandalorian z jej udziałem, gdy tłumaczyła, dlaczego nie chce uczyć Grogu (Baby Yody) – czuła w nim przywiązanie i strach, cechy, które ostatecznie zgubiły Anakina.

Gdy poznajemy ją w The Mandalorian, Ahsoka nie zdaje sobie sprawy, że Anakin tuż przed śmiercią powrócił na stronę dobra. Niewykluczone jednak, że dowiedziała się tego z czasem. Jak zauważono na portalu Screen Rant, podpowiedzią może być scena z filmu Skywalker. Odrodzenie, w której Rey słyszy głosy Jedi, w tym Anakina i właśnie Ahsoki – głosu użyczała jej wówczas Ashley Eckstein, która grała bohaterkę w animacjach. Biorąc pod uwagę fakt, że polegli Jedi (jest prawdopodobne, że i Ahsoka zmarła do tego czasu) zjednoczyli się ze sobą w Mocy, można założyć, że Ahsoka była w stanie skontaktować się w jakiś sposób z Anakinem i dowiedzieć się, że nie poległ pogrążony w mroku, ale jako Jedi.

Poniżej rzeczona scena ze Skywalker. Odrodzenia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA