search
REKLAMA
News

CHADWICK BOSEMAN starał się o rolę Draxa w MCU. Nagranie z castingu

Wyobrażacie sobie Chadwicka Bosemana w roli Draxa Niszczyciela?

Łukasz Budnik

14 czerwca 2021

REKLAMA

Dziś trudno sobie wyobrazić Draxa – jednego z bohaterów MCU, który zadebiutował w Strażnikach Galaktyki – granego przez kogoś innego niż Dave Bautista. O rolę tę starał się jednak między innymi także Chadwick Boseman, późniejszy odtwórca roli Czarnej Pantery.

W 2019 roku na platformie Disney+ ukazał się materiał “Casting the MCU”, w którym nie tylko zdradzono, że aktor kandydował do roli w filmie Jamesa Gunna, lecz także pokazano fragment jego castingu. O samą sytuację Boseman był w tamtym czasie pytany przez Jimmy’ego Fallona. Stwierdził, że nie nastawiał się na otrzymanie roli i nie za bardzo wiedział, jaki kształt będą mieć ostatecznie Strażnicy Galaktyki. Słowa uznania skierował w stronę Sary Finn, odpowiedzialnej za castingi w MCU, która pamiętała o nim szukając odtwórcy roli Czarnej Pantery.

Czasami tak to działa. Idziesz wiedząc, że nie dostaniesz roli, ale spotykasz ludzi, którzy może postanowią cię obsadzić w innym projekcie. Czuję, że to był jeden z takich momentów.

Poniżej fragment programu i nagranie z castingu Bosemana:

Boseman niestety zmarł w zeszłym roku po kilkuletniej walce z rakiem. 8 lipca 2022 roku do kin trafi film Black Panther: Wakanda Forever, nie wiadomo jednak, jaki będzie zarys fabuły projektu w obliczu śmierci aktora. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA