search
REKLAMA
Znalezione w sieci

“Aningaaq”, spin-off “Grawitacji”

Filip Jalowski

21 listopada 2013

REKLAMA

„Grawitacja” to bez wątpienia jeden z największych kinowych hitów tego roku. Wszyscy, którzy dali ponieść się kosmicznej wizji Cuarona mają szansę na to, aby choć na chwilę powrócić do rzeczywistości wykreowanej przez meksykańskiego reżysera. W sieci zadebiutował krótki metraż, który pokazuje galaktyczną tragedię Sandry Bullock od innej, ziemskiej strony.

W jednej z bardziej dramatycznych scen filmu kosmonautka łączy się z Ziemią i rozmawia z człowiekiem, którego zupełnie nie rozumie. W tle słychać szczekanie psów oraz głos wydawany przez małe dziecko. Krótkometrażówka przenosi nas na drugi koniec radiostacji, który okazuje się być skutą lodem Grenlandią.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Jonas Cuaron, czyli współscenarzysta „Grawitacji”. „Aningaaq” doskonale uwypukla fakt, że Ziemia może być tak samo nieprzyjazna, opustoszała i śmiertelnie niebezpieczna, jak zabójcza przestrzeń kosmiczna. Sugeruje również, że jedynym lekarstwem na taki stan rzeczy jest kontakt z drugim człowiekiem.

„Aningaaq” miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji. Znalazł się również na krążku Blu-ray jako dodatek do „Grawitacji”. Film ma realne szanse na nominacje do Oscara w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego.

ANINGAAQ

REKLAMA