News
Netflix wyrzucił FRANKA LANGELLĘ z nadchodzącego serialu. Powodem molestowanie seksualne
Frank Langella został zwolniony po śledztwie Netflixa.
Trwają prace na planie serialu The Fall of the House of Usher, który dla Netflixa tworzy Mike Flanagan (Nawiedzony dom na wzgórzu). W produkcji opartej na twórczości Edgara Allana Poego jedną z głównych ról miał zagrać Frank Langella, został jednak wyrzucony z obsady.
Jak dowiedział się dziennikarz Deadline, niedawno zakończyło się śledztwo w sprawie zachowania Langelli na planie. 84-letni aktor został oskarżony o napastowanie seksualne i niestosowne komentarze w stosunku do jednej z aktorek na planie. Postępowanie wykazało, że oskarżenia są zasadne, wobec czego aktor stracił pracę w serialu, a w jego roli zostanie obsadzony ktoś inny. Sceny, która Langella zdążył już nakręcić, zostaną nakręcone na nowo (prace na planie są ukończone mniej więcej w połowie). Do czasu obsadzenia nowego aktora w roli Rodericka Ushera twórcy będą realizować sceny bez udziału tej postaci.
W The Fall of the House of Usher grają między innymi także Carla Gugino, Mary McDonnell, Carl Lumbly oraz Mark Hamill. Ośmioodcinkowa seria ma być opowieścią o chciwości, horrorze i tragedii. Flanagan jest twórcą serialu i zajmie się wyreżyserowaniem połowy odcinków – za kamerą pozostałych stanie Michael Fimognari.
Data premiery nie została jeszcze wyznaczona.
