search
REKLAMA
Plebiscyt

Zagłosuj na NAJLEPSZE FILMY 2021 roku!

Jaki film z 2021 roku zasługuje na Złotego Kraba czytelników film.org.pl? Zapraszamy do głosowania!

REDAKCJA

2 stycznia 2022

REKLAMA

2021 rok był dla kinematografii jak jazda na rollercoasterze. Z jednej strony otwarcie kin w połowie roku umożliwiło wreszcie wyświetlanie filmów (w tym kilku wcześniej przekładanych) na dużym ekranie, z drugiej zaś kolejne wytyczne rządu (m.in. limity osób) związane z pandemią koronawirusa i jej nasilenia, spowodowały, że duża liczba produkcji miała swoje premiery wyłącznie na platformach streamingowych. 2021 był zatem rokiem eksperymentów, testowania różnych sposobów wyświetlania i dystrybucji filmów. Był wreszcie jednocześnie okresem nadziei i jej utraty, względnego powrotu do popandemicznej normalności, a także rzeczywistością podobną do tej z 2020 roku. Niezależnie od wszystkich wymienionych wyżej aspektów rok 2021 obfitował w wiele interesujących, oszałamiających, a także dziwacznych premier filmowych.

Wzorem poprzednich lat, w tym również, oprócz naszych tradycyjnych redakcyjnych nagród, przyznamy Złotego Kraba czytelników. Wybór w całości należy do was – okaże się czy wasze typy są podobne do naszych. Możecie głosować na maksymalnie 10 tytułów. Jeśli uważacie, że wasz ulubiony film 2021 roku nie znalazł się na liście, możecie dopisać własną sugestię. Pamiętajcie, że bierzemy pod uwagę premiery kinowe pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia ubiegłego roku oraz nowe filmy z Netflix, HBO GO i innych dostępnych w Polsce serwisów, gdzie za opłatą i legalnie można obejrzeć dany tytuł.

W przypadku problemów z wyświetleniem formularza, prosimy odświeżyć stronę. Pamiętajcie, że listę można scrollować.

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA