search
REKLAMA
News

Zwiastun komedii gangsterskiej NIE CUDZOŁÓŻ I NIE KRADNIJ. W obsadzie m.in. Julia Wieniawa

Film zadebiutuje 18 listopada.

Łukasz Budnik

29 sierpnia 2022

REKLAMA

Zbliża się premiera komedii gangsterskiej Nie cudzołóż i nie kradnij. Film będzie debiutem reżyserskim Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty Underdoga oraz Listów do M. Do sieci trafił zwiastun produkcji. 

W opisie dystrybutora czytamy:

“Nigdy nie zostawiaj faceta samego w domu. Jeśli spodziewasz się, że po czułym pożegnaniu, on wsunie kapcie i usiądzie z książką pod kocem, ostro się zawiedziesz. Takiej okazji nie przegapia Patryk, który odpina przysłowiowe „wrotki”, gdy jego żona Renata wyjeżdża na kilka dni. Kobieta nie pozostaje mu jednak dłużna, bo sama grzeszy bez skrupułów. Bardzo lubi pieniądze, a jeszcze bardziej Jurka – wspólnika swojego męża. Patryk natomiast miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry, dzięki której zawiera niefortunne znajomości z gangsterem Alfim i mafijnymi cynglami – Fastrygą i Krupnikiem. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają oni jak głupi i głupszy, gdy pewna ważna przesyłka trafia do złego adresata, potrafią skutecznie pociągnąć za spust. Do tego postrzelonego towarzystwa dołącza ksiądz Mariusz, a wtedy zbiorowe rozgrzeszenie staje się najbardziej pożądanym towarem w mieście.”

 

Kuczewski stwierdził, że celem twórców jest stworzyć film, który będzie dla widzów doskonałą rozrywką, lecz także skłoni ich do refleksji. W obsadzie produkcji znaleźli się Julia Wieniawa, Mateusz Banasiuk, Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz.

Premiera została zaplanowana na 18 listopada.

fot. Jarosław Barański

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA